WHA!? Logo  uue muusika ja kultuuri festival 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2012 | 2013 | 2014 
 

Out-Or Out-Or (Tallinn, Eesti)

Out-Or on looja ja eksperimenteerija, kelle muusika põhineb süntesaatoritel ja sämpleritel. Tema looming on segu vanakooli reivist ja moodsast eksperimentaalsest rütmikast.

Kuula: Out-Or - Snoki
Vaata: https://soundcloud.com/out-or

 
J.O.C. J.O.C. (Rakvere, Eesti)

MC J.O.C. ei vaja Eesti hip-hop ja reggae stseeniga kursis olevatele inimestele arvatavasti pikemat tutvustust. Toome siinkohal välja mõned tähtsamad faktid tema senisest tegevusest: alustas ta sellises legendaarses Rakvere bändis nagu Ruff Enuff, sealt edasi sai temast Def Räädu MC, 2001. aastal võitis ta Eesti esimese MC-võistluse "Check 1,2". 2002. aastal sai temast reggae-ürituse Bashment resident-MC. Tema osalusel on üle terve Eesti olnud sadu sündmuseid, milledelt inimesed on alati lahkunud heade mälestustega.

Kuula: J.O.C. & Marie-Ange - Love Song
Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=6

 
Stupid F Stupid F (Rakvere, Eesti)

Stupid F on Eesti hip-hop ringkondades tähelepanu pälvinud oma rõõmsameelsetest pidudest ja kohalikest probleemidest pajatavate räpiriimidega, mis toovad otsekoheselt välja huvitavaid päevakajalisi ideid.

Kuula: Stupid F & Hash - 2 Ongi Paar
Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=18

 
LAB LAB (Tallinn, Eesti)

LAB on Tallinnas baseeruv duo, mille liikmeteks on Jeffy Diamond ja Leiner. Varasemalt house- ja bassimuusikat produtseerinud tüübid on ühendanud jõud, et tempot veidikene tõsta ning uurida lähemalt footwork stiili hingeelu.

Kuula: LAB - Reminder
Vaata: https://soundcloud.com/lab-channel

 
Jeffy Diamond Jeffy Diamond (Rakvere, Eesti)

Jeffy Diamond on produtsendi ja DJna figureerinud umbes 16 aastat. Peamiselt eksperimenteerinud Garage ja House muusika valdkonndas. Viimastel aastatel on ta suureks armastuseks moodne bassimuusika.

Kuula: Jeffy Diamond - Back That
Vaata: https://soundcloud.com/jeffy-diamond

 
Gee Gee (Rakvere, Eesti)

Gee ehk GY3 ehk Suburban Suspekt on üks Eesti eksperimentaalse tantsumuusika projekti Def Räädu taga olevatest produtsentidest, kuid ta on samuti teatud sooloartisti ja DJ'na, kelle stiil koosneb tummistest rütmidest ja sügavast bassist, segatuna kerge abistava jazzipuutega. Lisaks on ta tegelane Lejal Genes (loodud 1996) ja Lejal Globe (loodud 2007) plaadimärkide taga, mis on mõlemad suunatud moodsa tantsumuusika väljastamisele. Samuti juhib ta iganädalast Lejal'Nyte raadiosaadet legendaarses bassimuusika jaamas Sub FM.

Kuula: Gee - Saw Dub
Vaata: http://www.lejalgenes.ee/gee

 
Hash Hash (Rakvere, Eesti)

Hash on tuntud peamiselt kui hip-hop DJ ja produtsent, kuid tema diskograafias (ja mõnikord ka DJ-settides) kõlavad ka sellised stiilid nagu soulful house, r'n'b ning vana hea jungle. Hash on produtseerinud muusikat suurele osale RLV Massive liikmetest ning remiksinud ja produtseerinud lugusid paljudele teistele artistidele üle Eesti.

Kuula: Stupid F & Hash - 2 Ongi Paar
Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=8

 
Leiner Leiner (Rakvere, Eesti)

Rakvere moodsa klubimuusika tõeline vanameister, kes varasemast teatud ka nimede Digidone ja Layner all. Tema omaloomingus ja DJ-settides segunevad märkamatult sellised stiilid nagu deep house, broken beat, garage ja techno ning seetõttu võib see olla nii hingestatud kui ka hüpnootiline samal ajal.

Kuula: Digidone - It's A Setup (Def Räädu Remix)
Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=44

 
Maxtract Maxtract (Rakvere, Eesti)

Mr. Pumpüss, kes samuti osaks Grässhopasest. Omanäoline hip-hop artist, kellele ühe stiili piiritlused on ammugi väikeseks jäänud.

Kuula: Grässhopas - Rakvere Eri
Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=30

 
Kalvik Kalvik (Rakvere, Eesti)

Kalvik on tech-house produtsent, kes alustas muusika tegemist 1998. aastal. Paljudes tema lugudes on mõjusid Chicago house'ist. Tema loomingut kirjeldades ütlevad inimesed, et see koosneb erinevates helidest, mis alguses tunduvad mitte kokku sobivat, kuid lõpuks moodustavad maheda hüpleva koosluse.

Kuula: Kalvik - So Darling (Kalvik Freak Beats Remix)
Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=26

 
Henri Hütt Henri Hütt (Rakvere, Eesti)

Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kes tantsib peamiselt techno saatel. Suutis enne poppi "mittemiski"-buumi sõnastada välja distant artist kunstniku-positsiooni, mis tegeleb eelkõige "mitte"-pooluste eksootikaga. Aastast 2010 loob keskmiselt ühe täispika lavastuse hooajas ning tegeleb igapäevaselt laiemate kunsti küsimustega. Edevus ja ambitsioon sunnivad teda üha jõulisemalt unistuste suunas liikuma, selleks endale järjest tööd ette kirjutades.

Kuula: Henri Hütt - Piano Edit
Vaata: https://soundcloud.com/henrihytt

 
Pok Pok (Pärnu, Eesti)

Pärnust pärit räppar Pokile on riimid orgaaniline väljendusviis. Ta on teatud sõnamängude poolest, mis nõuavad tiba põhjalikumaid teadmisi kultuuriajaloost, kirjandusest ja filosoofiast.


Vaata: https://www.facebook.com/pokcreation

 
Hunt Hunt (Rakvere, Eesti)

Hip-hop ja drum'n'bass DJ ja produtsent.


Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=41

 
Anti Deep Anti Deep (Rakvere, Eesti)

Hea tuju muusika DJ.

 
Pan Kleks Pan Kleks (Rakvere, Eesti)

Hip-hop DJ ja produtsent Rakverest. Tänapäeval kuuleb tema DJ-settides enamasti drum'n'bass muusikat.


Vaata: http://www.lejalgenes.com/profiles/?id=39

 
Culpas Culpas (Rakvere, Eesti)

Culpas on algusest peale ajanud oma asja, sh teinud omale ise taustad ning nende peale vokaalid valmis meisterdanud. WHA!? esinemisel tuleb ettekandele paremik tema senisest loomingust ning vaateid tulevikku. Lisaks oma muusikale korraldab ta ka juba mitmendat aastat noortefestivali Terve. Jätke see nimi edaspidiseks meelde!

Kuula: Culpas & Nik - Mis Toimub?
Vaata: https://www.facebook.com/pages/Culpas/170558036351780

 
Udu Udu (Rakvere, Eesti)

Udu on ilmastikunähtus ja Nigeeria rahvuspill. Udu sai muusikanakkuse varakult, 14-aastaselt soetas esimese plaadimängija ja hakkas koguma vinüülplaate. Stiililiselt ei ole tekkinud otsesid piire - laohoonereivist kuni Kariibi saarte muusikani. Kõige südamelähedasem on aafrika ja ladina rütmidega vürtsitatud Ühendkuningriikide bassimuusika. Udu settides kõlavad tihedad trummirütmid, veerev bassiliin ja tükeldatud vokaalisämplid.


Vaata: http://www.lejalnyte.com/2011/05/10/lnrs036

Contact us © Lejal Genes