WHA!? Logo  uue muusika ja kultuuri festival 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2012 | 2013 | 2014 
 

2006 WHA!? Flyer
Laupäev, 4. november 2006 Rakvere Teatri väikeses saalis

Ruum A - Live (algus kell 20.00):

Ny & Purple (UK)
Animals On Wheels (UK)
iCON the Mic King & Dos-Noun (USA)
Tes La Rok & Skeez (FIN / UK)
Loose Talent (UK)
Def Räädu & J.O.C. (EST)
DJ Gee (EST)
DJ Möls (EST)
VJ'd Miisu, Tencu & Aleks (EST)

Õhtut juhib Sander Kaasik

Ruum B - Rakvere DJ'dega (algus kell 19.00):

Kalvik / Layner / Jeffy Diamond / Geminice / Melkker / Móre / Cpt.Drum / Kisa

Tasuta loengud ja töötoad 4.novembri päeval Rakvere Teatris:

Andres Noormets (Improvisatsiooniline teater)
Toimumiskoht: Rakvere Teatri prooviruum
Algus: 4.november 12:00
Kestus: ~2 tundi

DJ Möls (Plaadimängimise kunst)
Toimumiskoht: Rakvere Teatri väikese saali kohvik
Algus: 4.november 14:00
Kestus: ~1 tund

Andrew Coleman (Ringühenduses heli)
Toimumiskoht: Rakvere Teatri väikese saali kohvik
Algus: 4.november 15:00
Kestus: ~2 tundi

Indrek Saar (Lavaline võitlus)
Toimumiskoht: Rakvere Teatri prooviruum
Algus: 4.november 15:00
Kestus: ~2 tundi

PRESSITEADE:

Paljusid eesti muusikasõpru on viimasel ajal piinama hakanud küsimus, et mis uus ja huvitav stiil see grime on, millest palju räägitakse, kuid eriti midagi ei teata. Et inimestel mitte liigselt piinelda lasta, on 4.novembril Rakvere Teatri väikeses saalis toimuv uue muusika ja kultuuri festival WHA!? kutsunud oma lavale esinema mitmeid grime-muusika artiste otse stiili sünnimaalt Inglismaalt.

Selle aastase WHA!? peaesinejateks on grime-maailma kauneima hääle omanik NY koos hetke ühe parima MC PURPLE’iga. Mõlemad on hetkel väga kuuma plaadifirma TRUE TIGER artistid ning nende koostöölood “Fire” ja “No Need To Smile” on muutunud juba grime-klassikaks. Klassikast rääkides: MC Purple oli ka üks nendest artistidest, kes osales BBC 1XTRA ja BBC kontsertorkestri koostöös toimunud Urban Classic projektis, kus klassikaline orkester mängis tavapärastel instrumentidel ette grime-muusikat ning vokalistideks olid lisaks Purple’ile ka Bruza, Tor ning Pase. Samuti on lähinädalata jooksul valmimas video Ny ja Purple’i loole “Fire”, mis jõuab ka MTV ekraanile. Vaata ka katkeid sellest, kuidas DJ Cameo käis True Tiger artistidel külas!

Toorest grime’i otse Inglise tänavatelt toovad WHA!? lavale veel LOOSE TALENT grupeeringu juhtfiguurid TORNADO ja LJ. Noored mehed on oma esinemistega olnud muuseas soojendajateks Roll Deep'ile ning teinud tuuri koos selliste nimedega nagu Lethal B, Sway ja Science.

Dubstep on muusikastiil, mida tihti seostatakse grime’iga, peamiseks erinevuseks võib vast pidada dubstep’i märksa instrumentaalsemat tausta. Oma uusi dubstep-radasid tuleb WHA!? festivalile tutvustama Soomest pärit TES LA ROK, kes on inimestele rohkem tuntud Raadio 2’e “Tramm ja Buss” saatejuhi ning käesoleva aasta Eesti Muusikaauhindade võitja, drum’n’bass DJ ja produtsendi DICE’ina. Teda on vokaalselt toetamas Manchesteri MC SKEEZ, kes on sealse underground ringkonna üks tuntumaid tegijaid, esinedes igal nädalavahetusel koos selliste kõrgliiga artistidega nagu Goldie, Roni Size, Grooverider, Mampi Swift, Andy C, Adam F, Hype, Zinc, Ed Rush, Dillinja, Congo Natty, Bad Company, Skream, Loefah, Digital Mystikz jpt.

Eheda hip-hopi sõpradele esinevad WHA!?’l kaks Ameerikast, Philadelphiast pärit MC’d – DOS-NOUN ja ICON THE MIC KING. Tegemist on meestega, kes on oma sõltumatud albumid just värskelt valmis saanud ning seoses sellega tuuritavad üle kogu maailma. Nende esinemispaikade rohkus paneb kindlasti punastama nii mõnegi superstaari!

Välismaalt tulevate esinejate nimistu lõpetab ANIMALS ON WHEELS, kes on tuntud Inglise plaadifirma NINJA TUNE artist. Tegemist on mehega, kes kasutab oma live’idel erinevaid süntesaatoreid alustades laste mängupillidest ja lõpetades proffessionaalsete instrumentidega. Erinevaid helisid luues ja nendega eksperimenteerides on iga ta esinemine omapärane ja huvitav. Tasub järele uurida!

Kuid see pole veel kõik! DEF RÄÄDU & J.O.C. esitlevad WHA!? festivalil oma oktoobris ilmuvat albumit, DJ MÖLS kütab peasaalis rahvast üles enne live-esinemiste algust ning kohviku ruumides mängivad plaate Rakvere DJ’d. Lisaks toimuvad festivali päeval, 4.novembril Rakvere Teatris erinevad töötoad ja loengud, mida veavad Andrew Coleman (UK), Indrek Saar, Andres Noormets ja DJ Möls.

Kohtumiseni Rakvere Teatri väikeses saalis laupäeval, 4.novembril!

Väljastpoolt Rakveret tulevatele inimestele soovitame külastada ka Rakvere linna kodulehekülge, kust saab infot ööbimise, vaatamisväärsuste jne kohta.

PILTE:
http://www.u-pop.ee/foto/picslist/2082
http://www.u-pop.ee/foto/picslist/2083
http://www.femme.ee/nahtav/femmeklubis/3096
http://www.foto24.ee/album/7269

Contact us © Lejal Genes