WHA!? Logo  uue muusika ja kultuuri festival 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2012 | 2013 | 2014 
 

2007 WHA!? Flyer
Laupäev, 3. november 2007 Rakvere Teatri väikeses saalis

iCON the Mic King & Dos-Noun (USA)
DJ Charma & Misty Dubs (UK)
Rebeat (FIN)
Treee (EST)
?Kvartett (EST)
Stupid F & Hash (EST)
Kalvik & Leiner (EST)
Northside & Laura Junson (EST)
Vesipoiss, Rusa & Supervova (EST)
DJ Mista (EST)
VJ Video Jack (POR) / VJ Miisu (EST) / VJ Ubu Roy (EST)
Host: Anti (EST)

Tasuta loengud ja töötoad 3.novembri päeval Rakvere Teatris:

DJ Gee (Lejal Genes plaadimärgi ajalugu)
Ed Labetski (Digitaalne joonistamine)
Aleks & Helen (Breik)
Ahti (Krumping)

Järelpidu Kära Kants'is koos DJ'dega:

DJ Gee (EST) / DJ Móre (EST) / Geminice (EST) / jt

PRESSITEADE:

WHA!? 2007 on suures osas pühendatud 10 aasta möödumisele Lejal Genes plaadimärgi esimesest CD väljaandest "Higha Collection 1". Seetõttu vaadatakse korraks tagasi olnud aastatele ja toimunud tegevustele ning pööratakse pilgud lõpetuseks taas sinna, kus nad Rakvere elektroonilise muusika maastikul alati olnud on - ehk siis tulevikku!

MINEVIK!?

1997. aasta detsembris nägi ilmavalgust Rakvere elektroonilist muusikat koondav CD-kogumik „Higha Collection 1”, väljastajaks tol ajal veel Ill*Lejal Records nime all tegutsenud plaadimärk, mis tänaseks päevaks on rohkem teada-tuntud kui Lejal Genes. Plaadi esitluspidu toimus 12. detsembril Rakvere Teatri keldrikorrusel tegutsenud Karli Keldris, lisaks kohalikele tegijatele osalesid DJ’d Extra Terrestrial ja Dzheimz. Levis see plaat käes-kätte, mõned koopiad viidi ka Raadio 2 valvelauda õhtuse vööndi DJ’dele.

Kõige paremini võttis värske Rakvere muusika vastu tolleaegse jazz-saate „Sessioon” juht Tõnis Leemets, kes oma saadetes mängis ära küll vist kõik plaadil olevad lood. Tõnis Leemets, kes tol ajal ja ka praegu tegutseb aktiivselt esinejanime Treee all, on kutsutud ka WHA!? 2007’le esinema koos vokalisti Triin Toomesaare'ga.

Järgmistest Ill*Lejal Records ja Lejal Genes plaadimärgi all aastate jooksul ilmunud plaatidest on võimalik lähemalt kuulda 3. novembril kell 15:00 Rakvere Teatri väikese saali kohvikus DJ Gee poolt peetaval loengul „Lejal Genes plaadimärgi ajalugu”

OLEVIK!?

10 aasta jooksul on Lejal Genes tegemistega seoses väga palju asju juhtunud. Kunagi utoopilisena tundunud mõtted oma lugudest vinüülplaatidel on juba osade Rakvere artistide puhul korduvalt reaalsuseks saanud. WHA!? 2007 raames tutvustatakse ka kõige värskemat vinüülplaati, kus Rakvere artistid kaasa teevad. Tegemist on Inglismaa plaadimärgi Streetz all ilmunud „Streetz vol.8” EP’ga, kus peal ka Def Räädu & J.O.C. pala „Lessons (Rebeat Remix)”. Plaati tulevad esitlema plaadifirma omanikud DJ Charma ja Misty Dubs – mõlemad teada-tuntud mehed UK Garage maailmas – ning Soome produtsent ja saksofonist Rebeat.

Ameerika räpi hetkeseisu toovad Rakveresse iCON the Mic King ja Dos-Noun. Eesti eksperimentaalräpi hetkeseisu tutvustab vastu ?Kvartett, kuhu kuuluvad produtsendid WizOne ja p2ts ning Eesti räpimaastiku raskekaallane Tommyboy. Eesti räpp-DJ’sid esindab DJ Mista, Kadrina räpimaastikku sealne tippnimi Vesipoiss koos Rusa ja Supervova’ga.

Käesoleva hetke VJ-maailma tuuli tutvustavad lavatagustel ekraanidel terve õhtu vältel VJ Video Jack (Portugalist) koos VJ Miisu ja Ubu Roy’ga.

TULEVIK!?

Eesti räpi tulevikuvaated toovad lavale Rakvere kohalikut tippnimed Stupid F & Hash, kes tutvustavad koos kaaslastega lugusid oma järgmisel aastal ilmuvalt albumilt. Oma esikplaadile „Seierid” tulevaid palasid tutvustavad Viljandi/Pärnu/Tallinn liinilt saabuvad Northside & Laura Junson, kes peaksid Insomniac Records kaasabil uue plaadi välja andma veel 2007. aastanumbri sees.

Lisaks räpimeestele astuvad üles Rakvere techno-bossid Kalvik ja Leiner, kes tutvustavad oma uusi lugusid, mis peaksid täpsemalt määratlemata lähiajal ka Lejal Genes kaasabil plaadina ilmuma. Lejal Genes lähituleviku tegemistega on väga otseselt seotud ka 3. novembril kell 16:00 Rakvere Teatri väikese saali kohvikus algav Ed Labetski töötuba, mille raames valmib 16. novembril Art Café’s esitletava „Higha Collection 6” kujundus.

Et WHA!? on lisaks muusikale ka uue kultuuri üritus, siis toimub 3. novembri päeval kaks tantsutöötuba, mida viivad läbi „Rakvere tantsu” tulevikulootused Aleks, Helen ja Ahti. Kell 13.00 Rakvere Teatri väikeses saalis algava töötoas tegeletakse breigiga, kell 14.00 jätkatakse samas kohas krumpinguga.

Väljastpoolt Rakveret tulevatele inimestele soovitame külastada ka Rakvere linna kodulehekülge, kust saab infot ööbimise, vaatamisväärsuste jne kohta.

Intervjuud artistidega:

Intervjuu Dos-Nouniga
http://www.ehh.ee/index.php?main_id=13&text_id=137

Misty Dubs kinnitab - 2step on tagasi!
http://www.stereo88.com/features/?feature=358

Móre on MC ja DJ
http://www.virumaateataja.ee/111007/esileht/noortelehekulg/15041581.php

Contact us © Lejal Genes